Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

COVID-19. Narodowy Program Szczepień – jak się zarejestrować?

Czcionka:

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA
Przypominamy, że 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia seniorów powyżej 80 roku życia, natomiast od 22 stycznia rozpoczeła się dla osób, które ukończyły 70 lat.
Jak się można zarejestrować? Istnieją cztery możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989.

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na https://pacjent.gov.pl/.
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Rejestracja na szczepienie przez SMS-a

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

4. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.


Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.
Poniżej dane kontaktowe do punktów szczepień na terenie Gminy Skąpe:
1. Władysław Barski NZOZ PLR Władysław BARSKI
Skąpe 37d/2, 66-213 Skąpe
Numer telefonu: (68) 34 19 234
2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu - Izba Przyjęć – budynek nr 7
66-213 Skąpe

Numer telefonu: 883 885 937

WAŻNE: ZGŁOSZENIA DLA WSZYSTKICH od 18 do 69 roku życia.
Od 15 stycznia osoby z grupy od 18 do 69 lat mogą zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19 poprzez formularz online na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla konkretnych grup wiekowych, osoby te otrzymają maile o możliwości rejestracji na szczepienie.
Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie.
Jak można się zgłosić?
1. Należy wypełnić prosty formularz (podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
2. Na adres mailowy, który został podany w formularzu, zostanie przesłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
3. Należy wejść na swoją pocztę i kliknąć w przesłany link - formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia, zostanie przesłana wiadomość mailowa z informacją, że jest wystawione e-skierowanie. Wtedy będzie można zarejestrować się na konkretny termin.
Osoby, które wysłały formularz zgłoszenia chęci szczepienia, otrzymują zwrotne maile w ciągu do 24 h. Wszystkie zgłoszenia, dla których wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie, zostały zapisane. Termin potwierdzenia zgłoszenia nie ma wpływu na kolejność otrzymania e-skierowania na szczepienie.

TRANSPORT PACJENTÓW NA SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19.


Osoby, które mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu, mogły skorzystać ze szczepień przeciw COVID-19. W tym celu gminy zorganizowały specjalny transport z domu pacjenta do punktu szczepień. Po zaszczepieniu, osoba potrzebująca zostanie odwieziona do swojego miejsca zamieszkania. Chęć skorzystania z transportu można zgłosić bezpośrednio w punkcie szczepień lub za pośrednictwem specjalnego numeru telefonu, który jest obsługiwany przez koordynatora, telefoniczny punkt zgłoszeń transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (infolinia) - Artura Macul – nr tel. (68) 34 19 108 lub 668 499 370 lub mail: ops@skape.pl

Kto może skorzystać z transportu do punktu szczepień?

Ze specjalnego transportu mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
  • osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.


Więcej informacji na temat szczepień znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie oraz pod numerem 989 na bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

 

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Strony internetowe

Złożysz wniosek on-line